Zájezd Bavorsko + Rakousko 2023

Ve dnech 23. až 28. května navštívili studenti převážně šestého ročníku pod laskavým vedením profesorek Lenky Budinské, Hany Gottfriedové a Adély Julišové Bavorsko a Rakousko.

První den výpravy studenti navštívili BMW-Welt, olympijský park v Mnichově, centrum Mnichova a Německé technické muzeum, v němž je asi nejvíce zaujaly expozice letectví a motorismu.

Následujícího rána žáci vyrazili z Innsbrucku do příhraničního města Reutte, kde přešli i přes nepřízeň počasí jeden z nejdelších visutých mostů pro pěší na světě. Následovala návštěva německého města Füssen a přilehlého zámku Neuschwanstein, jenž byl postaven v romantizujícím stylu pro bavorského krále Ludvíka II.

Třetí den se nesl v rakouském znamení. Žáci se kulturně obohatili prohlídkou Innsbrucku včetně bývalého císařského paláce. Z uměleckého hlediska byli naši studenti vzděláni v Swarowski Kristallwelten ve Wattens. Po tomto vyčerpávajícím programu měli studenti ještě možnost si oddechnout u břehů Zellského jezera.

Následujícího rána pokračovala výprava opět v Bavorsku, konkrétně v Bavorských Alpách v oblasti Berchtesgadenu, kde se celá skupina zanořila do podzemí, aby měla možnost poznat každodenní úděl německých havířů. Následoval hřeb celého zájezdu, výjezd na Orlí hnízdo na vrchu Kehlstein. Nahoře jsme zastihli ještě poslední zbytky sněhu, čehož studenti využili k sněhové bitvě.

Poslední den už byl prodchnut návratovou náladou, proto byl program již velice odpočinkový. Cestou domů byla učiněna zastávka v Hallstattu, malém historickém městě, jehož historie sahá až do pravěku, a v Bad Ischlu, slavném místu letní rezidence rakouského císaře Františka Josefa I. a jeho ženy Alžběty Bavorské.

Nakonec je možné pouze konstatovat, že zájezd byl velice úspěšný, protože nesmírnou měrou obohatil naše studenty, nejen v oblasti německého jazyka.

Video ze zájezdu si můžete prohlédnout na YouTube kanále školy.