Českolipští medvědi

Českolipští medvědi je spolek nadšených turistů z našeho gymnázia, který přibližně jednou za měsíc vyrazí na pěší výlet spojený zpravidla s dobýváním nějakého významného českého vrcholu. 

Propagační video českolipských medvěců vzniklo na mikulášské medvědí výpravě. Autorem videa je student Adam Češner. 

 Českolipští medvědi se neukládají k zimnímu spánku, ale pohorky mění za běžky.

 V případě teplého počasí se nezaleknou ani výletů po vodě.

U příležitosti Lucčiných narozenin pořadá spolek Českolipskou padesátku.

 

 

Z medvědí historie

Nápad založit školní turistický oddíl se zrodil na školním výletě třídy 3.A v Moravském krasu (rok 2018, třídní učitelka Lucie Strmisková) v hlavách absolventů Terky Kadavé a Vaška Táborského, kteří byli na výletě jako druhý dozor. Nápad se zrealizoval až o rok později po společné dovolené na Ukrajině, kde toto trio bojovalo nejen s nepřízní počasí (a přežilo šílenou bouřku, která je zachytila na vrcholku hor), ale taky se strachem z medvědů - long story. Tak vznikl název spolku Českolipští medvědi.

 V sobotu 28.9.2019 se uskutečnila první medvědí výprava - sedm statečných vyrazilo na Milešovku. Fotky z výpravy najdete na stránkách školy. V neděli 3.11. jsme v mlze tak husté, že by se dala nožem krájet, pokořili Ještěd.  17.11. jsme mezinárodní den studentů oslavili výletem na Děčínský Sněžník. 18.1.2020 jsme po vzoru praotce Čecha vystoupili na Říp. V neděli 16.2. jsme vyrazili na mýtickou horu Blaník.  Kvůli covidu jsme měli dlouhou pauzu, takže jsme se opět sešli až o prázdninách a 27.6. se vydali na Kleť. 7.12.2020 jsme vyrazili na mikuláškou výpravu na vrcholy Jedlová a Klíč. 8.5. jsme pak u příležitosti narozenin profesorky Strmiskové uskutečnili dlouho plánovanou Českolipskou padesátku.