Říjnová kroková výzva

Na začátku roku 2021, v době, kdy jsou naše tělo a mysl kvůli koronavirové epidemii vystaveny náročným zkouškám, přišla nezisková organizace Partnerství pro městskou mobilitu, z. s., s Výzvou 10 000 kroků, která byla určena pro všechny. Snahou bylo, aby lidé zařadili chůzi nebo běh mezi své každodenní činnosti, a udělali tak něco pro své zdraví.

Cílem projektu bylo a je motivovat k pravidelné aktivitě vykonané po svých vlastních nohou, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. Výzva 10 000 kroků pracuje s magickou hranicí deseti tisíc, což zhruba odpovídá 7,5 kilometru. Ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí.

V dubnu 2023 přidali organizátoři do výzvy možnost vytvořit si třídní tým. Do říjnové výzvy se zapojilo osm tříd našeho gymnázia: Prima A, Společnostvo prsteno (1.B),  Koňové ze 4.B, GCL 5.B, J´aime 1G, WE♥R (1.H), Children of Hermes 2 (6.A) a Moje géčko (2.G). 

Máme radost zejména z našich nejmenších. 

Každý z účastníků si na začátku projektu vybral, kolik kilometrů denně hodlá ujít. Doufáme, že se všichni vyhnou podzimním nachlazením a podaří se jim cíl splnit.

Detaily najdete na stránkách projektu.

Všem studentům i jejich učitelům přejeme, ať jim to šlape!