Projekt Stand by me

Dobrý den.

My jsme Anna Piatnytsia a Mariana Ďurechová z třídy 1.G. V prosinci jsme se rozhodly zapojit do projektu DOFE "Stand by me". Jedná se o projekt o ukrajinských a českých studentech. Podstatou tohoto projektu je, že se každý týden musíme společně scházet a plnit určité úkoly.

31. března proběhlo důležité setkání s mentory, na kterém jsme udělaly prezentaci s našimi fotografiemi a setkáními. Povídaly jsme si o tom, jak se nám tento projekt povedl, co nového jsme se o sobě navzájem dozvěděly, co se nám líbilo a co nás inspirovalo. Také na konci musíme vytvořit vlastní miniprojekt, o kterém budeme lidem vyprávět. S Marianou jsme se rozhodly, že to bude výlet po České republice. Navštívíme krásná místa, a pak si uděláme mapu, kde si svými selfie označíme přesnou polohu.

Na setkání s mentory si mě všimla paní, která je představitelkou dalšího projektu UNICEF a pozvala mě ke spolupráci. A tuto středu jsem měla schůzku, kde jsem vyprávěla svůj příběh o tom, jak jsem se dostala do ČR, jak jsem se začala učit česky, jak rychle jsem si na to zvykla a jaký to pro mě bylo. V tuto chvíli pokračujeme s Marianou v plnění úkolů z projektu a domlouváme se na termínu vlastního miniprojektu. Na závěr bychom chtěly poděkovat všem učitelům a mentorům, které jsme cestou potkaly, moc se nám to líbilo a určitě se zúčastníme znovu!