Království v kameni

Máme velikou radost, že se naší studentce Nele Mičkové ze 7.B podařilo nedávno vydat fantasy knihu "Království v kameni", kterou najdete skoro ve všech knihkupectvích. Na Nelu jsme náležitě hrdi, vždyť tenhle úžasný, takřka čtyřsetstránkový literární počin si zaslouží obrovský obdiv. Nele přejeme, aby se jí i nadále literárně dařilo a psaní ji stále bavilo.

A jak by nám Nela knihu představila?

Jedná se o young-adult fantasy knihu v temnějším prostředí a zároveň mou první vydanou knihu. Hlavní postavou je korunní princezna Morgane, dcera krutého krále vládnoucímu království uvězněném ve skále Vermilionských hor aneb hor plných smrtících nestvůr, nástrah a iluzí. Jde jak o ,,dobrodružnou“ linku, jelikož právě do oněch hor je hlavní postava nucena utéct, tak o stejně důležitou linku vývoje Morganiny osobnosti a neustálý souboj mezi jejím chladným, otcem ovlivněným já, a tím citlivým já. Důležitou roli hraje také Morganin bratr dvojče Gabriel, který je jejím přesným opakem. V knize jsou nadpřirozené bytosti, zrady na královském dvoře, sourozenecká láska i romantická linka.

Království v kameni je prvním dílem duologie, druhý díl už má rovněž dopsaný a vyjde příští podzim. Více o knize najdete například na Databázi knih.

MEDAILONEK

Nela Mičková se narodila roku 2005. Je to česká young-adult spisovatelka, původem ze severní Moravy, a studentka gymnázia, zvláštní zálibu nachází ve studiu biologie. Sepisování jejích chaotických myšlenek je její vášní už od mala, svou první opravdovou knihu však začala psát až ve dvanácti letech. Kniha Království v kameni je jejím debutem. Když zrovna nepíše, nečte, nebo se jinak neztrácí ve vlastní hlavě, věnuje se zdravému životnímu stylu, pohybu, studiu a plošné a prostorové tvorbě.