GymČesCode 5

V sobotu 27.5. proběhl již pátý ročník oblíbené šifrovací soutěže GymČesCode. Fotky z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

Co o akci řekli absolutní vítězové letošního ročníku - tým Svědkové Čimískovi? Jen pro zajímavost, tým ohlásil výsledné heslo 10 sekund před vypršením časového limitu, takže o vítězi se rozhodovalo doslova v posledních sekundách.

Svědectví Svědků Čimískových

Po obdržení první šifry a pokynů (které jsme si všichni určitě přečetli) jsme se pomalu začali dostávat do lušticí nálady. Ze začátku šly šifry jednoduše, těžší byly přesuny, které kolikrát vedly skrze houští, ze skal, přes areál Pražských služeb a.s. atd. Těmito manévry se nám podařilo ušetřit asi 1 km, což zcela jistě rozhodlo o naší výhře.

Šifra, která nás a všechny ostatní zastavila jako zeď, byla ta barvičková. Zde jsme museli jít do krajnosti a vzít si dokonce nápovědu, ale pak už jsme bez větších problémů pokračovali stále vpřed. Morálka mužstva byla podpořena zásobami na našich zádech, mezi kterými nechyběly ani chlazené nápoje.

Cesta nás zavedla až na slavný vrch Vítkov, kde jsme svedli bitvu s ostrahou památníku, která nebyla fanouškem šifrovačky. Stejně jako husiti jsme i my zvítězili a pokračovali do hlubin Žižkova. Pod Vysílačem někteří z nás na chvíli usnuli, což nám mohlo být osudným. Ale cíl už byl blízko.

V cílovém stanovišti přišla šifra tak složitá, až jsme skoro propadli zoufalství. V poslední minutě jsme získali 9 písmen a museli je poskládat do slova, které by nám odemklo cestu k vítězství. 10...9...8... Alohomora! A bylo to. V tu chvíli jsme ani nedoufali ve vítězství, ale jelikož jsme téměř nepoužili nápovědy, byl náš čas skvělý. Celý den tak získal tu pomyslnou třešničku na dortu. Moc jsme si to užili!

 

Svědectví Křížové výpravy

Čtyřnásobní vítězové předchozích ročníků tým Křížová výprava pochopil, že GymČesCode už pro ně nepředstavuje žádnou výzvu, a tak se v pátém ročníku přidal na stranu organizátorů.

Co o své nové roli řekli?

Čtyřikrát se Křížová výprava účastnila GymČesCode, čtyřikrát ho vyhrála. Vyhrávala by i dál nebýt strachu organizátorů, kteří se rozhodli zabanovat historicky nejúspěšnější tým a znemožnit mu tak start na letošním ročníku. Nezbývalo nám nic jiného než se řídit mottem "If you can´t beat them, join them." Celý křižácký tým se tak přidal k organizátorům. 

Bylo nám umožněno proniknout do samého nitra přípravy. Zjistili jsme, jak se vymýšlí šifry, plánuje trasa a jakým způsobem se mohou školní tiskárny na několik hodin zablokovat tisknutím šifer. 

V osudný den šifrovačky jsme sice nesoutěžili, ale to neznamenalo, že jsme nebyli ponořeni do dění. Adrenalin nám při přebíhání mezi stanovišti naštěstí nechyběl, protože jsme byli stále součástí celého procesu. Naše nová role nám přinesla nové perspektivy a hlubšího pochopení celého procesu. Byla to pro nás cenná a obohacující zkušenost, která nám pomohla rozšířit naše znalosti a dovednosti v oblasti šifrování a počítačového programování.

Těšíme se opět na příští rok!  

 

Výsledky jednotlivých kategorií: Výsledný čas v sobě zahranuje kromě času od startu po nahlášení cílového hesla také časový postih za použití nápověd a i časový bonus za fotografie a plnění bonusových úkolů na stanovištích.

Školka (prima + sekunda):

 1. Ponožky v sandálech 19:24
 2. Zabyjáci 20:35
 3. NKB 22:15
 4. Squadra 22:43

 Nižší gymnázium:

 1. Lenochodi bez Sadila 17:20
 2. Noname 19:09
 3. Kamarádi s výhodama 19:21
 4. We get more b*tches 19:29
 5. Buloh 20:00
 6. Kolonisti 20:09

Vyšší gymnázium:

 1. Svědkové Čimískovi 10:59
 2. vra<3+2m 11:28
 3. Ekoženy 12: 41
 4. Die Baggerführer 13:51
 5. George 14:22
 6. K*** 14:49
 7. Pohřešovaní 16:00
 8. Pupíčci 16:16
 9. Fanklub Dády Patrasové 16:29
 10. Tři grácie 16:40
 11. Fred 18:31
 12. Zlatý rybičky 18:46
 13. Springtrap fanclub 20:27
 14. Lentilky 21:01
 15. HaRFÍNA 21:31

RAUP (rodiče, absolventi, učitelé a přátelé školy):

 1. Vypasstili mě kamarádi du s matkou 14:26
 2. Staří lenochodi 14:34
 3. V5+P=SAJTMP 17:20

 

Vaše vzkazy (ty kladné ;) ) z dotazníku:

Moc jsem si to užila, děkuji.

Příště prosím ne žádný za***** banány, jinak se mi líbilo, určo vyrazím i příště ????????

líbil se nám vibe ondry piroutka

Moc se mi líbila trasa, způsob organizace, ale šifry mi přišly moc složité a čekala jsem více matematické šifry. Ale jinak jsme si to moc užily :)

děkujeme za organizaci! jako vždycky akce roku!!!