Frankofonie

Soutěže Frankofonie se účastnila i Magdalena Daněčková. Její video l´air se umístilo na prvním místě. Magdě moc gratulujeme a jsme na ni právem hrdí. Více informací o soutěži Frankofonie najdete na jejich webových stránkách.

Titulky k videu:

Vzduch. Je všude kolem nás. Obloha, jeho království. Je něžný a nese sebou vůně, je prudký, když vdechne bouři do oblak. Pohrává si s mraky, prohání se, zuří. Je mocný, fouknutím způsobí bouři a vytvaruje vlny, něžnými prsty nadnáší křídla ptákům. Láká nás, pojďte nahoru. Po staletí toužíme dobýt oblohu. Letět královstvím vzduchu a nechat se unášet větrem... K modré obloze nás žene krása a a touha. Nikdy nepřestáváme snít. Nikdy se nepřestáváme snažit. I když často padáme k zemi. 

Co skrývá obloha? Jaké tajemství vzduch tak bedlivě střeží? Vzdušné zámky, vesmírné poklady, kouzelné bytosti? Co vidí ptáci, když létají nad mraky?

I když jsme dlouho padali k zemi přišel čas, kdy jsme ovládli vzduch. Vznesli jsme se na letadle a zahlédli tajemství oblohy. Jak jsme jednou dobyli vzduch bylo už jednoduché hnát se stále rychleji.

Vzduch může působit i tajemně. Když padne tma a obloha se rozzáří tisíci mihotavými světélky, tu náhle vidíme, že za touto oponou se rozhrnuje svět mnohem větší, vzdálenější, nekonečný.