Florbalisté hlásí postup

V pátek 9.12. 2022 se výběr florbalistů z VG zúčastnil okresního kola středoškolského florbalového turnaje Subterra cup. Ze 4 týmů si pouze jeden mohl zajistit postup do dalšího kola. Krátkou reportáž z tohoto turnaje napsal Alex McIntosh - ke stažení zde. Jsou i fotky.

V pátek 9.12. se výběr florbalistů z VG zúčastnil okresního kola středoškolského florbalového turnaje Subterra cup. Ze 4 týmů si pouze jeden mohl zajistit postup do dalšího kola.

Našimi soupeři byli:

1. zápas - vs SOŠ Jarov Na papíře měl Jarov velmi silný tým složený především z florbalistů působících ve Spartě. Do předu jsme toho v první půli moc nepředvedli a po dvou jarovských samostatných únicích jsme prohrávali 0:2. Prvních pět minut druhé půlky vypadalo stejně a my už ztráceli 0:4, ovšem pak přišel gól Alexe Štyglera, který celý tým nakopl. Po dalších dvou gólech stav 3:4 vypadal příznivěji, ale do konce už zbývala jen minuta hry. Věděli jsme, že remíza by byla pro naše postupové ambice klíčová, a tak jsme do závěrečného tlaku dali všechno - a vyplatilo se. O vyrovnávací gól na 4:4 se 20 vteřin před koncem postaral Adam Barchánek zpoza brány "michiganem". Bojovnost a vytrvalost až do poslední vteřiny utkání nám přinesla vydřený bod, který se nakonec prokázal být klíčovým.

Hráč utkání: Adam Barchánek

2. zápas - vs Gymnázium Litoměřická Po závěru prvního zápasu jsme šli do druhého zápasu s velkým sebevědomím a přesně to jsme prokázali i na hřišti. Již po několika minutách jsme vedli o několik gólů a soupeře nepustili vůbec do zápasu. "Prosecké derby" jsme nakonec vyhráli vysoko 6:1.

Hráč utkání: Ondřej Fluxa

3. zápas - vs Gymnázium Špitálská Před zápasem jsme oba měli 4 body v tabulce, jinými slovy - kdo vyhraje, postupuje. Špitálská byla silnější v kombinaci, ale branku jim to nepřineslo. Naopak po jejich nepovedené rozehrávce se českolipští útočníci Fluxa s Bílkem dostali do situace, kdy šli sami na brankáře, a po přihrávce od Fluxy se juniorský reprezentant ČR nemýlil. Náš herní projev po gólu na 1:0 se vůbec nezměnil. Nebyl krásný, ale rozhodně byl velice účelný. To, co nedokázali obránci včas uhasit, zneškodnil mezi třemi tyčemi skvěle chytající Eda Vladař. Soupeř ještě v závěru zkoušel hru v šesti bez brankáře, ale změna skóre nastala akorát na naší straně. Po luxusním výhozu od gólmana nezbývalo Barchánkovi nic víc než doklepnout balonek do odkryté brány. Eda Vladař udržel nulu a zápas skončil 2:0.

Hráč utkání: Eduard Vladař

Pod vedením zkušeného kouče, pana profesora Jaroslava Kubrichta, tak slavíme postup do dalšího kola Subterra cupu!

Trenér: Jaroslav Kubricht

Brankář: Eduard Vladař

Hráči: Vojtěch Bílek, Ondřej Fluxa, Alice Jirásková, Adam Vosmík, Alex Štygler, Adam Barchánek, Ondřej Petrů, David Šidlík, Matěj Formánek, Alexander McIntosh, Tomáš Doležel, Jakub Sýkora