Erasmus+ v Česku

Začátkem roku 2024 k nám zavítali němečtí a španělští studenti v rámci projektu Erasmus+. Jednalo se už o druhou návštěvu. První návštěva se odehrála v Německu loňského roku v listopadu. 

Čtvrtek 25.1.
Španělé dorazili na letiště ve 3 hodiny odpoledne. Němci přijeli okolo 7 hodiny večerní před školu autobusem. Každý student vyzvedl svého zahraničního kamaráda a ubytoval ho ve svém domově.

Pátek 26.1.
Sešli jsme se okolo 9 hodiny ve škole a uvítali jsme naše zahraniční kamarády zpěvem a dárky v podobě značkových baťůžků značky GYCL. Poté jsme měli sportovní aktivity v prostorech školních tělocvičen. Naobědvali jsme se ve školní jídelně a vydatném obědě jsme se vydali směrem Jump Park Letňany. Po hodině skákání jsme měli rozchod. Někdo vyrazil zpět domů, ale někdo šel např. do Obchodního Centra Letňany.

Víkend 27-28.1.
Přes víkend měl každý svůj program. Někdo navštívil zoologickou zahradu, centrum Prahy nebo výstavy a muzea.

Pondělí 29.1.
Sraz jsme měli v 8 hodin ve škole. Byli jsme rozdělení do 8 skupin po 5 a více lidech. Většinou skupiny obsahovaly dva Čechy, jednoho Španěla, jednoho Němce a jeden dozor z 6.A nebo 2.G. Každá skupina vyrazila do města po určené trase a plnila zadané úkoly. Všichni jsme se po splnění úkolů sešli před právnickou fakultou a šli jsme na oběd do právnické Menzy. Po obědě jsme šli na Petřín. Zavítali jsme na petřínskou rozhlednu a do Zrcadlového bludiště.

Úterý 30.1.
V 9 hodin jsme se sešli u kluziště Letná a hodinu jsme bruslili. I když někteří na bruslích stali poprvé, všichni si to užili. Po bruslení jsme šli do muzea iluzí. Když všichni prošli celé muzeum, měli jsme volno. Okolo 5 hodiny večerní jsme se sešli ve škole a závěrečná party mohla začít.

Středa 31.1.
Němečtí studenti odjeli okolo 8 hodiny ráno vlakem z hlavního nádraží. Okolo 2 hodiny odpoledne odletěli Španělští studenti z letiště Václava Havla.

Článek sepsali studenti 3.B. 

Fotky z návštěvy si můžete prohlédnout ve fotogalerii.