Dobrovolné testování studentů a zaměstnanců školy na Covid-19 v pondělí 1. 11. 2021

Milí studenti, vážení rodiče,

v návaznosti na zhoršující se epidemiologickou situaci na území hl. m. Prahy v souvislosti s výskytem onemocnění Covid-19 jsme se rozhodli zorganizovat v pondělí 1. 11. 2021 dobrovolné testování všech studentů a zaměstnanců gymnázia. Po zkušenostech z okolních škol je zajištěno testování pro všechny, kteří o něj projeví zájem, tedy i pro očkované nebo ty jedince, kteří Covid-19 prodělali a jsou v ochranné lhůtě 180 dnů.

Testování proběhne jak antigenními testy (samotesty s výtěrem z nosu), abychom měli alespoň orientační výsledky hned a v případě pozitivního výsledku testu zabránili karanténě celé třídy, tak i přesnějšími testy PCR testy (ze slin), kdy výsledky budou známy do druhého dne. Jsme rádi, že se od 1. 9. 2021 ve škole vyskytli pouze dva studenti s pozitivním výsledkem testu a nákaza se v příslušných třídách dále nerozšířila. Počet pozitivních testů ve společnosti stále roste a v současné době se pohybujeme na číslech z konce září 2020, kdy se rozhodovalo o plošném uzavření škol. Rádi bychom tímto preventivním krokem předešli karanténním opatřením celých tříd a udrželi prezenční výuku všech i po podzimních prázdninách. Bohužel roste počet pozitivních testů i mezi očkovanými jedinci, na něž se karanténní opatření vyhlášená KHS nevztahují, proto bychom rádi umožnili testování i této skupině.

Všem, kteří se dobrovolného testování v pondělí 1. 11. 2021 zúčastní, předem děkujeme. Rozpis testování naleznete na webových stránkách školy, resp. ZDE.

Za vedení gymnázia

               Stanislav Hrnčíř