Den válečných veteránů

Přišel nám e-mail od nadace Post Bellum o velikosti výtěžku sbírky, která na našem gymnáziu proběhla v rámci Dne válečných veteránů. Ještě jednou moc děkujeme našim dobrovolníkům, kteří se do akce zapojili, a také všem, kteří do sbírky přispěli.

E-mail si můžete přečíst níže:

Milí přátelé, 

děkujeme vám za pomoc s listopadovou sbírkou ke Dni válečných veteránů. Máme radost, že vám můžeme sdělit výsledek.

Na vašem místě Gymnázium Českolipská se vybrala částka 6 172 Kč.

Jsme velmi rádi, že se i díky tradici červených vlčích máků každým rokem daří více připomínat válečné veterány a hrdiny. Moc si vážíme toho, že se tisíce lidí rozhodlo sbírku podpořit a vybraná částka dokonce přesáhla loňský výtěžek. Celkový výtěžek činí 4 316 886 korun!  

Děkujeme vám za to, že jste se vydali nabízet vlčí máky do ulic či po školách. Mnohdy jste uspořádali nápadité doprovodné akce a ve většině případů jste dokázali namotivovat obdivuhodné počty dobrovolníků z řad studentů, spolužáků, kolegů či přátel. Děkujeme vám za vaše osobní nasazení, sdílení zpětných vazeb, včetně fotek, u kterých jsme se nejednou dojali. Slovy lze jen těžko vyjádřit, jak moc si vážíme vaší pomoci a důvěry. 

Peníze ze sbírky pomáhají válečným veteránů, účastníkům 3. odboje a odpůrcům totalitních režimů 20. století. Centrum pomoci Paměti národa navštěvuje a kontaktuje ročně skoro tisíc pamětníků a poskytuje sociální péči, poradenství, a spol. Část výtěžku ze sbírky putuje dokumentaristům Paměti národa, kteří zaznamenávají příběhy pamětníků.

Závěrečnou zprávu s podrobnostmi o celé sbírce si můžete přečíst zde. 

Děkujeme za vaše nasazení, veškerou spolupráci a těšíme se na rok 2024!

Tým Paměti národa

Něco více o páteční sbírce, která na naší škole proběhla

Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům a dalším bojovníkům za svobodu. Pořízením květu přispějete na přímou pomoc našim hrdinům a zachování jejich příběhů.

Květ vlčího máku můžete po celý listopad pořídit v kavárnách, knihovnách, obchodech, muzeích, informačních centrech nebo na úřadech. V pátek 10.11. od 7:30 do 12:00 si můžete vlčí mák zakoupit také v naší škole. Květ budou nabízet naši dobrovolníci před školou a o přestávkách na chodbě a v chill-out zóně. Cena jednoho vlčího máku je 50 Kč.