Dárky dětské onkologii

V květnu uspořádalo naše gymnázium tradiční sběr papíru. Sběru se účastnili studenti, pedagogové, zaměstnanci školy i školní jídelny. Za jeho výtěžek 9 572 Kč jsme nakoupili pacientům Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol dárky a hry pro děti. Předali je studenti 3.B a 5.A.

Na Dětský den 1.6.2023 jsme dětem hospitalizovaným na dětské onkologii FN Motol dovezli dárkové balíčky. Bylo jich celkem 60, protože právě tolik dětí muselo strávit tento den na lůžkové části. Obsahem jednotlivých balíčků byl dárek dle věku dítěte s lékaři povolenou sladkostí – malým pytlíčkem gumových medvídků.

Dne 15.6.2023 jsme ve FN Motol předali druhou část nakoupených dárků. Jednalo se o kreativní sady, hru Hmatej a najdi, antistresové míčky, výrobky z pěnovky moosgummi apod. Cílem je opět zpříjemnit a zkvalitnit čas, který děti musí během léčby strávit v nemocnici a vzhledem k nemoci i značné sociální izolaci.

Veškeré nakupované pomůcky, hry a hračky konzultujeme s herním terapeutem Marianem Pavlíčkem, do jehož rukou jsou následně předány.

Děkujeme vám, že pomáháte!