Českolipská stovka

V sobotu se českolipští medvědi vydali na sebevražednou misi a pokusili se během 24 hodin pokořit magickou hranici 100 kilometrů, a získat tak v dubnové výzvě desettisickroku.cz zlatý odznáček za nejdelší ušlou vzdálenost během jednoho jediného dne. Přátelé, kamarádi, oni vám ty medaile přivezou!

Předpověď počasí na sobotu 22. dubna: okluzní fronta: 356 - 42, 359 - 44, 360 - 30. Teplá fronta 350 - 38, 345 – 34, 341 – 33. Výška, teplota, tlak, rosný bod: 570, 954, 7,6, 3,6. Lepší počasí si opravdu nemohli přát!

Po celých 24 hodin vládla v týmu výborná nálada, počáteční nadšený humor však postupně nabíral stále temnější odstíny, až zčernal úplně. Coca cola, pot i krev (bez nadsázky) tekly proudem.  Odhodlání většiny účastníků stovku dojít nenahlodala ani absence spánku, ani nečekaná rozlehlost Prahy 9, ani zákeřný divočák z Klánovického lesa. 

Milou vzpruhou byl příjemný prodavač v říčanském podniku Istanbul kebab, jehož starostlivost a výborná kuchyně zachránili tým před rozpadem a hladomorem. 

Posledních osmnáct kilometrů byl jeden velký závod s časem a hrálo se o minuty. Drsný bič otrokáře (rozuměj Hanáčkova dřevěná hůl a pokyn "po 4,6 km povolená přestávka 5 minut a běžíme dál") naštěstí vymáčkl z týmu poslední zbytky sil a ve 23:45 byli skutečni všichni na zastávce Nádraží Hostivař a na hodinkách paní profesorky zářil do tmy nápis 100,4 km. Jestli se brečelo nadšením, nebo vyčerpáním, už nikdo nikdy nezjistí.

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii, nebo se podívat na video Jáchyma Hanáčka.

 

Pokud máte víc času, nebo přemýšlíte, že byste se na podobnou výpravu někdy vydali taky a uvažujete nad následky, můžete se podívat na náš vlog. Deteriorace našeho intelektu i našich těl je z vlogu jasně patrná.

 

P.S.: Jestli vás vlog nadchnul a máte pocit, že něco podobného musíte nutně zažít taky, máte v podstatě jen dvě možnosti: a) navštivte našeho školního psychologa, b) přidejte se v sobotu 6.5. na českolipskou padesátku. Slibujeme vám podobně intezivní zážitek (jen ta divoká prasata si snad tentokrát odpustíme).