Českolipská Esports

Intro

Českolipská Esports je skupina nynějších a bývalých studentů z gymnázia Českolipská, kteří pořádají ve volném čase turnaje v e-sportech pro nejen studenty. Většinu zápasů vysíláme na streamovací platformě Twitch. Veškerá komunikace probíhá přes platformu Discord. Máme dokonce vlastní servery, na kterých běží všemožné aplikace včetně těch naší výroby.

Cílem je dát lidem možnost zahrát si s kamarády v jednom týmu proti ostatním hráčům o různé hodnotné ceny, simulovat zážitek z E-sportu a dát lidem možnost seznámit se s ostatními a porovnat svoje schopnosti nebo se i něco přiučit. Z celého dění se snažíme přinést podívanou a zážitek i lidem, kteří nehráli.

Backstory

Celý nápad vznikl na konci ledna 2022. Nic podobného na škole neexistovalo, a tak jsme se do projektu pustili a tým se během pár týdnů rozrostl o několik lidí. Při prvním turnaji se naskytlo spoustu všemožných problémů od komunikačních, přes technické až po úplně náhodné a nepředvídatelné. Nenechali jsme se odradit a celkově byl turnaj úspěch. Rozhodli jsme se tak uspořádat další turnaj, tentokrát ve Valorantu, kde jsme spoustu věcí vylepšili a nabrali nové lidi na pomoc s organizací.

Dovětek

Byli bychom rádi, kdyby i na ostatních školách byla podobná skupina lidí jako my. Proto kdyby vás cokoliv zajímalo, můžete nás kontaktovat přes naše sociální sítě. Plánujeme také zveřejnit „reporty“ z obou turnajů – tj. poznámky, co jsme použili, jak jsme k věcem přistpovali a co fungovalo a co ne.

 

Random fakta

-          Během turnaje tráví většina z nás v průměru 2-4 hodiny denně touto formou "zábavy".

-          Organizátorský tým momentálně čítá 10 lidí.

-          Oproti prvnímu turnaji je obrovské zlepšení – grafika, rozpisy, prizepool, organizace.

-          Slovní spojení, "Já se na to vykašlu"/ "to se*u", bylo v různých obdobách použito nejméně 1000x

-          Máme opravdu rádi plakátycelkem jsme už vyrobili 4 a neplánujeme přestat.

Sociální sítě 

                IG všechno info zde: @ceskolipska_esports

                Yt: Českolipská Esports

                Twitch:  CeskolipskaEsports

                Discord všechno info zde: Českolipská Esports


Csgo

Zatím jsme uspořádali 2 turnaje První ve hře CS:GO, který probíhal od února do začátku března. Celkem se ho zúčastnilo 12 týmů tedy asi 80 lidí. Třetí místo v tvrdé konkurenci vybojoval tým Kartoshkus, druhý byl tým Black muscle a zvítězil tým jehož koučem byl a je pan profesor Kubricht – BUFFERS TM.

 

 

 

Valorant

Druhý turnaj byl ve hře Valorant, který měl sice menší hráčskou účast, ale mnohem větší diváckou účast. Celkem 8 týmů se na přelomu dubna a května utkalo ve virtuálním světě, aby rozhodlo, kdo je ten nejlepší. Třetí skončil tým Pragovaci. Bitvu o první místo svedli dva největší rivalové – BUNGA team a curanki. Curanki nakonec vyhráli a BUNGA team tak skončili až druzí. Na slavnostním předávaní se pak měli všichni možnost seznámit.

Teaser na vyhlášení si můžete prohlédnout na YouTube.