Projekt Nahráváme podcast

V projektovém týdnu se 16 studentů věnovalo nahrávání podcastů. Nejen, že jsme probrali nahrávací techniku, klady a zápory jednotlivých typů mikrofonů, práci s nahrávacím a editačním softwarem, ale hodně času jsme věnovali i využití AI pro účely propagace internetového obsahu. A jeden den jsme nějaký čas věnovali i online službám, pomocí kterých lze podcast zveřejňovat a propagovat.
Všichni účastníci si během týdne svůj podcast úspěšně nahráli a sestříhali, takže poslední den mohli prezentovat svoji práci. 

Překvapením pro nás byla zvolená témata podcastů. Jedna skupina se věnovala problematice mladých řidičů, další studenti si zvolil jako téma otázky mladých sportovců, další skupina potom "ochutnala" moderní doplněk stravy a jedna skupina se dokonce odvážně pustila do představení klasické literatury. V dalším podcastu jsme se mohli zprostředkovaně podívat i do zákulisí divadla Járy Cimrmana, v dalším jsme si poslechli zajímavý politický komentář k nadcházejícím americkým prezidentským volbám a na konec jsme mohli navštívit jedno prý nejtajemnější místo v Evropě.

Některé skupiny dokonce dotáhli svoji práci až do úplného finále a zveřejnili své epizody na Spotify. Poslechnout si je můžete na následujících odkazech.

 
https://open.spotify.com/episode/5qgQxUJJT9sE2g7CO3DwAE?si=_SWufQxHRTKGub8KEmhxqQ

https://open.spotify.com/episode/3j0sRueG2jsfadLAwbAVKq?si=5Z1wL1-wTJmeFDNmgRyV8g

https://open.spotify.com/show/3djUKoozFPRHxej1UZDL4Y

https://open.spotify.com/show/2WLuRHWj68Q7RW45sU2v24