Simulace Evropského parlamentu

Ve čtvrtek a pátek druhého listopadového týdne se naši studenti zúčastnili Simulace Evropského parlamentu v prostorách Senátu ČR, skvělého projektu pořádaného Mladými demokraty. Obdobné akce se skupina našich studentů zúčastnila již na jaře letošního, avšak tentokrát se dostavila konkurence ze všech koutů republiky a zaplnila celý Valdštějnský palác!

Ve čtvrtek událost úvodními slovy zahájili předseda Mladých demokratů Jiří Klindera a místopředseda Senátu PČR Tomáš Czernin. Následovala přednáška o institucionálním fungování EU a Evropského parlamentu. Posléze si přes devět desítek přítomných studentů v jednacím sále Senátu PČR vyzkoušelo role poslanců Evropského parlamentu, a to když jednali v sedmi existujících politických skupinách a v parlamentních výborech pro zahraniční věci (AFET), právní záležitosti (JURI), průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) a životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI). A naši studenti se jednoznačně v davu neztratili!

V pátek studenti diskutovali o evropské politice s poslanci Evropského parlamentu Luďkem Niedermayerem a Mikulášem Peksou a po obědě mohli se svými příspěvky vystoupit na simulovaném plenárním zasedání. Na základě aktivity během jednání výborů, politických skupin a kvalitě řečnických příspěvků byla vybrána skupinu nejúspěšnějších účastníků, mezi které se prosadil i náš student Richard Rozkydálek.

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.