10 000 kroků

Chůze je nejpřirozenějším lidským pohybem, posiluje naše tělo i mysl.

Na začátku roku 2021, v době, kdy jsou naše tělo a mysl kvůli koronavirové epidemii vystaveny náročným zkouškám, přišla nezisková organizace Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.Výzvou 10 000 kroků, která byla určena pro všechny. Snahou bylo, aby lidé zařadili chůzi nebo běh mezi své každodenní činnosti a udělali tak něco pro své zdraví.

Cílem projektu bylo a je motivovat k pravidelné aktivitě vykonané po svých vlastních nohou, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. Výzva 10 000 kroků pracuje s magickou hranicí deseti tisíc, což zhruba odpovídá 7,5 kilometru. Ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí. 

V říjnu 2022 se v kategorii třídní kolektivy zapojily do výzvy také třídy 1.B, 7.B a 8.A. Obzvláště statečná byla třída 1.B, která byla kvůli výpočtu bodů (bonus za věk a BMI) ve značné nevýhodě, přesto se její studenti výzvy zhostili se ctí. 

Výsledky třídních kolektivů najdete na stránkách výzvy. V kategorii hlavní město Praha naše třídy nenašly konkurenty, v rámci celé republiky dopadly takto.

18. místo obsadila třída 8.A s 4 446 nachozenými kilometry. Velkou pochvalu zaslouží Petr Nykl, který během října nasbíral neuvěřitelných 648 kilometrů. Úctyhodný výkon předvedla i Markéta Fajkusová se svými 543 kilometry.

Třída 7.B skončila na 32. místě s 3 046 kilometry. Největším chodcem třídy se ukázal být Matyáš Vitásek s 275 kilometry.

A nakonec na 75. místě je třída 1.B, která nasbírala 1 319 kilometrů. Rekordmanem třídy je Štěpán Šafránek, který v říjnu nachodil 277 kilometrů.

Studentům gratulujeme a přejeme jim hodně nachozených kilometrů i v dalších měsících.