GymČesCode

V sobotu 30.5. proběhl druhý ročník populární šifrovačky GymČesCode.

 

Hodnocení chlapců z 6.B:

V sobotu jsme se, každý v jiném týmu, zúčastnili již druhé iterace naší oblíbené šifrovačky GymČesCode. Tento ročník přilákal více jak dvojnásobek talentovaných šifrováků než minulý rok – velká konkurence udělala první místo ještě více prestižním.

Hned počáteční šifra na startu některé z nás zaskočila svou obtížností, avšak s trochou fištrónu (a výborných domácích perníčků od slečny Strmiskové) nebyla velkým problémem. Po úspěšném vyřešení jsme tedy vyrazili na cestu, která nás provedla po zajímavých místech Prahy 8 a 9 – Hvězdárna Ďáblice, památník Operace Anthropoid nebo i skulptura skřítka Čimíska. Originalita i postupně se zvyšující obtížnost šifer na každém stanovišti otestovala i ty nejzkušenější šifmeistery, včetně favorizované Křížové výpravy. Do cíle jsme po 8 hodinách intenzivního luštění dorazili všichni (včetně těch, co nestihli poslední stanoviště) a nastal čas vyhlásit vítěze. Naše týmy Křížová výprava a Českolipští medvědi se umístili na 1. a 3. místě v kategorii VG, takže velká byla nejen spokojenost, ale i objem balíčků s cenami.

Klobouk dolů, akce byla velmi vydařená. Děkujeme moc všem organizátorům – Lucce, Radkovi i Terce – za přípravu šifer i cesty, ale také poutavého a vtipného příběhu. Těšíme se na další ročník!

 

Jirka, Kryštof, Čéša, ČTK – 6.B