Světýlka v temnotě

Před jarními prázdninami proběhla na našem gymnáziu sbírka věcí i peněz na podporu Ukrajiny. Fotky z celé akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Rádi bychom ještě jednou poděkovali za neuvěřitelnou účast studentům i učitelům.

Na organizaci akce se podíleli jak studenti, tak učitelé. Probíhala pod záštitou Člověka v tísni a Českého červeného kříže.

Ve finanční sbírce se nám podařilo vybrat 56 400 Kč. Do konce března je ještě také možnost přispívat na transparentní účet, který zřídilo SRPŠ u FIO BANKY (2202141353/2010). Všechny tyto peníze pak poputují na účet Člověka v tísni.

Vybrané spací pytle, karimatky a hygienické potřeby jsme odvezli iniciativě Železnice pomáhá. Muž, který věci přebíral, Kristýně Kepákové (a její mamince, která poskytla dodávku) řekl, že větší sbírku zatím ještě nedostali. Byli nám velmi vděční. Vše je již nyní na cestě na slovensko-ukrajinskou hranici.

Potraviny odvezla Sára s Čéšou Arcidiecézní charitě Praha v Třeboradicích, kde nyní žijí dvě matky s dětmi. Tyto dary byly dále distribuovány i do dalších arcidiecézních poboček.

Zdravotní materiál bude doručen Julií v pátek Českému červenému kříži na Praze 5.

Touto akcí jsme s pomocí Ukrajincům určitě neskončili. Do konce školního roku bychom chtěli zorganizovat trochu netradiční sběr papíru. Třídy mezi sebou tentokrát nebudou soutěžit, ale celá škola se bude snažit za sebraný papír získat opět co nejvyšší částku, která opět poputuje na podporu Ukrajinců. Brzy se můžete těšit na podrobnější informace, které Vám velice rádi předají studenti 6.B.

                                             Děkujeme všem dárcům i vedení školy za podporu!

 

Za 8.B Sára, Anička a Julie, za 6.B Ema, Jakub a Erik.