V prosinci nemusíte o knihy prosit! Přicházíme s nadílkou včas :-)

Školní knihovně Ježíšek nadělil sedm nových knih.

Těšit se můžete na výběr ze sloupků Pavlač autora Emila Hakla, které jedenáct let vycházely v časopise Čilichilli. Výběr toho nejlepšího výchází pod nazvém Emil Hakl: Výsek.

Pokud v záplavě vánočních pohádek zatoužíte po něčem dramatickém, nenechte si ujít knihu uznávaného scénáristy Marka Epsteina: Dravec. Jedná se o drama o konci rodinného štěstí, které se zdálo nedotknutelné. Zklamaná žena, psychopat a jejich malá dcera - tři vypravěči, tři různé pohledny na "obyčejné" domácí násilí.   

Poslední dny slávy, román, za který Jaimy Gordonová v r. 2010 získala americkou Národní knižní cenu. Kniha představuje čtenářům oblíbené dostihové prostředí zcela jinak, než jsou zvyklí. Neodehrává se totiž v kulisách velkých závodů, luxusu a bohatství, ale na samém dně dostihového sportu, na závodišti v zapadákově, kde se koně i lidé "za zenitem" ze všech sil snaží přežít a účel světí prostředky.

Simon Mawer, autor Skleněného pokoje, bestselleru deníku New York Times, se vrací do Československa. Tentokrát během bouřlivých šedesátých let a s napínavým příběhem o sexu, politice a zradě. Chytrá, strhující a smyslná novela Pražské jaro, která v prosinci doputovala do školní knihovny, potvrzuje, že Simon Mawer je jedním z nejtalentovanějších současných spisovatelů historické špionážní fikce.

Fanoušci historických detektivek si nově mohou vypůjčit knihu Holma Lasse: Vikingové - pomsta synů. Příběh je založen na skutečných událostech, jež se odehrály v severní Anglii v letech 866 a 867. Jde o první část románové trilogie zasazené do doby raného středověku.

Dvakrát si na své v prosinci přijdou i fanoušci komiksu.

Dramatický, vizuálně působivý komiks Zatím dobrý od Jana Nováka a Jaromíra 99 popisuje známý příběh bratří Mašínů.

Pokud se nemůžete dočkat premiéry filmu Acquaman, je pro vás v knihovně nachystáno vydání komiksu ze série ZNOVUZROZENÍ HRDINŮ DC, který obsahuje sešity: AQUAMAN: REBIRTH #1, AQUAMAN #1-6.

Detailní informace o nových knížkách najdete v přiloženém souboru.

 

 

 

Soubory