Únor bílý - chuť číst knížky sílí!

V únoru se naše školní knihovna rozrostla o šest nových knih. Možná je mezi nimi některá, kterou si musíte hned přečíst.

V knize Než jsme byly tvoje vypráví Lisa Wingate příběh inspirovaný skandálem organizovaného nedobrovolného prodeje dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičům, který ve čtyřicátých létech otřásl celou Amerikou.

Historická románová fantazie Čas vlků od Jana Padycha z období moravského neolitu se odehrává zhruba před sedmi tisíci lety a je součástí autorova širšího projektu série příběhů s pravěkou tematikou. Mladý odvážný muž zabrání únosu vnučky velekněžky a díky tomu se začínají plnit jeho sny, ve kterých se ztotožňoval s hrdiny pradávných zkazek. Rozuzlení příběhu nakonec přinese velký svátek k poctě mrtvých, při kterém si dávní předkové vždy někoho odvedou s sebou do krajiny mrtvých.

Strhující příběh dvou bratrů, kteří dali slib umírajícímu otci, že uchrání jejich mlýn a majetek proti všem. Lze takový slib dodržet za všech okolností? Může oddanost takovému závazku odolat i mašinériím totalitních režimů? Neobyčejně silný příběh založený na skutečné události zpracoval v knize Mlýn Michal Vaněček, který, ač se to vzhledem k rozsáhlé řadě knih povídek a pohádek, které napsal, nezdá, tak se pracovně zabývá hlavně informačními systémy.

Signatářka Charty 77 Lenka Procházková se v knize Slunce v úplňku: Příběh Jana Palacha pokouší ze skromných indicií vytvořit obraz charakteru a osobnosti člověka, pro něhož invaze a pozdější reakce veřejnosti i vlády na ruskou okupaci byly podnětem k promyšlenému burcujícímu činu, který otřásl celou společností pomalu upadající do normalizačních podmínek.

Tetování vězňů v Osvětimi se stala symbolem holocaustu. Jedním z těch, kdo čísla na předloktí tetovali, byl slovenský Žid Lale Sokolov, rodným jménem Ludwig Eisenberg. Jeho příběh připomíná děsivé události v dějinách lidstva a ukazuje, že vedle sebe mohou existovat promyšlená brutalita i nesobecká láska. Autorka Heather Morris v knize Tatér z Osvětimi s citem odkrývá sedmdesát let staré události, aniž by milostný příběh převládal nad tím nejdůležitějším – ztrátou domova, utrpením a touhou přežít.

Bruce Cable vlastní oblíbené knihkupectví v ospalém letovisku Santa Rosa na floridském ostrově Camino. Peníze si ale vydělává jinak – obchoduje se vzácnými knihami, sem tam i na černém trhu kradených tisků a rukopisů. Mercer Mannovou, mladou spisovatelku a čerstvě propuštěnou učitelku, osloví záhadná elegantní dáma s nabídkou vysoké odměny, když se Mercer pokusí proniknout do Cableova okruhu literárních přátel a odhalit tajemství jeho transakcí. Mercer přijímá – a John Grisham rozehrává další napínavou zápletku svého dalšího mistrovského románu Obchodník

 

 

 

 

Soubory