Sportovně turistický kurz

Krátkou zprávu z akce sepsala studentka A. K.:

 Od 9. do 13. září z naší školy zmizelo několik desítek studentů i učitelů. Třídy 2.g a VI.A, B vyrazily na cyklisticko-turistický kurz do rekreačního střediska Lites v Borovici.

Přijeli jsme v neděli a po ubytování hned všichni dohromady vyrazili na první výlet. Postupně jsme se roztrhali na 4 menší skupiny, ve kterých jsme pak jezdili celý zbytek pobytu. V pondělí každá skupina podle svých sil vybrala cíl a vyrazila na dopolední i odpolední výcvik. Studenty oblíbeným cílem bylo nedaleké Mnichovo Hradiště a místní cukrárny a večerky. Mezi zajímavé cíle však patřily i Drábské světničky s krásným výhledem do krajiny nebo zřícenina skalního hradu Valečov.

Další den nás čekal celodenní výlet, dostali jsme balíčky s obědem a vyrazili. Cíle skupin se lišily, hrad Kost nebo Stráž pod Ralskem. Na Kosti jsme šli na prohlídku a doplnili síly v místní restauraci a ve Stráži ochutnali svíčkovou, koprovou nebo chilli zmrzlinu ze známé místní cukrárny. Předposlední den nás čekali závody. Dopoledne skupinové a odpoledne jednotlivců, ke všeobecné lítosti byla kvůli horkému počasí odpolední část nahrazena výletem na nedaleké koupaliště a sportovními turnaji. Tento den padlo mnoho rekordů. Ve čtvrtek nás už čekalo jen balení, uklízení a nakládání do autobusů.

I díky krásnému počasí se cyklisťák vydařil a až na pár menších zranění jsme dorazili všichni v pořádku. Proto se sluší poděkovat učitelskému sboru který s námi vyrazil a taky všem zúčastněným.