Školní knihovna září i v září!

V naší knihovně se na vás těší dalších jedenáct nových knih.

Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů od Mary Ann Shafferové a Annie Barrowsové je půvabný román, který se během let stal legendou a v roce 2018 podle něj vznikl hvězdně obsazený film.

Další knihou, která se stala předlohou úspěšného filmu, tentokrát českého, jsou zápisky z protialkoholní léčebny Úsměvy smutných mužů od Josefa Formánka.

Můžete si půjčit i stále živé dílo italského klasika Carla Goldoniho: Sluha dvou pánů.

Dalším přírůstkem je Prašina od Vojtěcha Matochy. Foglarovsky laděný a mimořádně napínavý příběh doplňují ilustrace, které čtenáře vezmou přímo do nitra Prašiny.

Volné pokračování Posledního laponce, francouzského románu oceněného více než 20 žánrovými cenami, Vlčí úžina od Olivera Truce vás provede po divokém území severního Laponska.

Norkový kožich za hrst vloček od Inny Rottové je neobyčejný román známé autorky, ispirovaný jejími unikátními zážitky z doby nacistické blokády Leningradu.

Sugestivní komorní román Prostě na mě zapomněli od Jiřího Holuba líčí osudy české rodiny, která se po roce 1945 rozhodla opustit domov v Praze a začít žít v syrové oblasti Sudet.

Ve školní knihovně nezapomínáme ani na superhrdiny a přinášíme vám první knihu světově úspěšné série o mládí komiksových superhrdinů Wonder Woman: Válkonoška od Leigha Barduga.

Ústředními motivy vědecko-fantastického románu amerického spisovatele Roberta A. Heinleina Měsíc je drsná milenka jsou kolonizace Měsíce a polidštění umělé inteligence.

Spletitou pavučinu dávných tajemství bude rozmotávat seržant Gray v thrilleru Temný les od S.J.I. Hollidayové.

Německý bohemista a rusista Martin Schulze Wessel ve své monografii, nazvané Pražské jaro. Průlom do nového světa, nazírá celospolečenské změny roku 1968 prizmatem postupného  tání totalitního režimu, který erodoval jednak kvůli československým reakcím na odhalení Stalinova kultu osobnosti (revize politických procesů), jednak v důsledku ekonomické krize, do níž se plánovaná ekonomika na přelomu 50. a 60. let dostala.

Detailní popis nových knih naleznete tady.