S novou knihou s radostí do nového roku!

Jestli nevíte, s jakou knihou nejlépe vkročit do nového roku, navštivte školní knihovnu, kde se na vás kromě již zabydlených kusů těší dalších sedm nových knih.

Rozsáhlá vzpomínková próza Příběh o lásce a tmě světoznámého izraelského autora Amose Oze je knihou v mnoha ohledech výjimečnou a výjimečný je i její ohlas. Oz v ní vytvořil své nejlepší a také nejosobnější dílo, které spojuje rodinnou ságu se vznikem židovského státu.

Daleká budoucnost, Afrika po jaderné katastrofě, genocida sužující celou oblast. Román Kdo se bojí smrti od Nnedi Okoraforové je podle serveru tor.com fantasy, jakou jste dosud nečetli. Kniha představuje novou tvář moderní fantastiky — aktuální a ohromující. 

Pokud chcete raději zůstat v přítomnosti, můžete sáhnout po románu Sníh od tureckého nositele Nobelovy ceny za literaturu Orhana Pamuka. Hlavní hrdina, básník a politický exulant Ka, se v něm vydává do provinčního městečka Kars, ztraceného v horách na východě Turecka, aby napsal reportáž o záhadných sebevraždách muslimských dívek a zároveň se znovu setkal se svou láskou z mládí. 

Jestliže se necítíte v dnešním světě smartphonů a kamer na každém kroku úplně bezpečně, pak je román Zero: oni to vědí od rakouského autora Marca Elsberga právě pro vás. Novinářka Cynthia Bonsant v něm pátrá po příčině smrti mladého chlapce a dostává se na stopu proslulé internetová platformy Freemee. Tato síť shromažďuje a analyzuje data - a milionům uživatelů slibuje lepší život a úspěch. Bude ale opravdu lepší?

Americký herec, režisér a držitel dvou Oscarů Tom Hanks si z filmového plátna na chvilku odskočil do světa literatury a výsledkem je sbírka Neobvyklý typ (něco málo povídek). Píše stejně dobře jako hraje? Jinak než přečtením této knížky to nejspíš nezjistíte.

Když věříte na trolly, jste prostě jenom zvláštní, ale když víte, že existují, je to jako prokletí. Nechte se do něj vlákat knihou Stalpi švédského autora Stefana Spjuta.

Dalším skvělým počinem na poli ruské literatury je kniha Děti srpna od Sergeje Lebeděva, která se na základě deníkových zápisků proplétá vzpomínkami na stalinská léta, na gulag, na mizení rodin ve vyhnanství.

Více informací o nových knihách najdete v přiloženém souboru.

 

Soubory