Podzimní čtení

Přejeme krásný říjnový večer s teplou kostkovanou knihou a horkým čajem nebo kávou a ke čtení vám nabízíme osm nových knih.

Oblíbeného spisovatela a režiséra Patrika Hartla asi není třeba představovat. Pokud vás jeho knihy dosud míjely, můžete si ve školní knihovně nově vypůjčit bestseller Nejlepší víkend. 

Ideálním společníkem na sychravé podzimní večery je klasické dílo Utrpení mladého Werthera od Wolfganga Johanna Goetheho.

Další klasická díla, se kterými se můžete zachumlat pod deku, jsou Moliérův Lakomec a Shakespearův Othello.

 Bojovat proti podzimnímu splínu můžete bojovat s knihou Veselí od Radky Třeštíkové. Stojí za půjčení už jen kvůli barevné obálce.

Kouzelnou obálkou se pyšní i kniha Ondřeje Hübla Hod mrtvou labutí. Jedná se o zneklidňující, drsné i zábavné čtení, protože Hübl disponuje originálním smyslem pro humor i nakažlivou chutí vymýšlet neotřelé situace a spojení.

Do hvězdných výšin můžete vystoupat s knihou Antionia Iturbeho K otevřenému nebi. Tento autorem pečlivě zdokumentovaný román, který v sobě v nepřetržitém toku epizod spojuje dobrodružství a exotiku cestopisu s prvky historického a životopisného románu, vypráví o fascinujících a dnes polozapomenutých objevitelských dobrodružstvích tří nerozlučných přátel, kteří stáli u zrodu civilního letectví: Jeana Mermoze, Henriho Guillaumeta a Antoina de Saint-Exupéryho.

Bohatě ilustrovaná kniha Zdivočelé Sudety od Milana Jenčíka založená na mnohaletém archivním i terénním výzkumu přináší objevný popis bouřlivého roku 1938. Tato přelomová práce by neměla chybět v knihovně žádného zájemce o dramatické období, během něhož se před 80 lety rozhodovalo o dalším vývoji naší země i celé Evropy.

Více informací o nových knihách si můžete přečíst zde.