Na knihy padá listopad

V listopadu se můžete těšit ze tří nových knih a jednoho CD romu.

CD rom Autoři světové literatury pro děti a mládež od Vlasty Řeřichové a Ivana Dobrovského  podává obraz vývoje literatury pro děti a mládež v Evropě a Spojených státech severoamerických, jsou zde zahrnuti i někteří významní autoři mimoevropští. O každém autorovi se dozvíme základní a podstatné životopisné informace. Je nastíněn jejich tvůrčí vývoj a přehled díla.

Muž, který stál v cestě je strhující román o muži, který se v srpnu 1968 pod hrozbou likvidace vzepřel okupantské moci a jako jediný nepodepsal potupný moskevský dokument.  Autor Ivan Fíla se opírá o nedocenitelné dokumenty z přísně střežených ruských archivů, které nebyly doposud publikovány.  Příběh zaujal filmové producenty doma i v zahraničí a plánuje se jeho zfilmování v mezinárodní koprodukci.

Britannia Road 22 od britské spisovatelky a novinářky Amandy Hodgkinsové je příběh rodiny, kterou od sebe na šest let odloučila válka.  Jestli vás zajímá, zda k sobě znovu dokáží najít cestu, zastavte se ve školní knihovně.

Monografická práce Volkera Mohna Nacistická kulturní politika v Protektorátu: Koncepce, praxe a reakce české strany je zásadním příspěvkem k fungování nacistického režimu a správy Protektorátu Čechy a Morava a rovněž k chování české společnosti za okupace. 

Více o knihách se dozvíte v přiloženém souboru.

 

 

 

 

Soubory