Klub filmového plátna

Po několikaletém snažení byl na našem gymnáziu založen Klub filmového plátna. Velké díky za to patří Adamovi Jurčíkovi a Danovi Kloudovi. 

Setkání klubu budou probíhat každý týden a to buď ve čtvrtek v 14:15 v místnosti 125, nebo v pátek v 14:15 ve studovně (30A).

Promítané filmy jsou rozděleny do třech kategorií: Hollywood, Klasika Trash a komedie.

V kategorii Hollywood můžete vidět filmy americké produkce, které všichni znají. Jedná se o kultovní legendy plné ikonických postav a hlášek v původním znění s českými titulky. Do této kategorie patří např. Pulp fiction: historky z podsvětí, který jste mohli zhlédnout minulý týden.

Kritiky uznávané a časem ceněné filmy skrývá kategorie Klasika. Jde o nejlepší kusy slavných režisérů a mezníky ve filmové historii. Filmy jsou opět promítány v původním znění s českými titulky. Z této kategorie můžete tento týden vidět slavný film Občan Kane.

Poslední kategorií s názvem Trash a komedie obsahuje to nejhorší z nejhorších. Filmy, které se svým tvůrcům zrovna moc nepovedly, spolu s bláznivými komediemi slibují dobrou zábavu. Tyto filmy budou promítány v českém dabingu.