Co se dělo v září?

Naši studenti netráví čas jen v lavicích. Tady je stručný popis toho zajímavého, co naši studenti podnikli v září.

9. 9. – 13. 9. Sportovně turistický kurz

Sportovně turistický kurz je tradiční akcí našeho gymnázia pro studenty VI.A, VI.B a 2.g. Letos rekreační středisko Lites v Borovici hostilo naše studenty a profesory od 9. do 13. září.

Více o akci si můžete přečíst v samostatném článku.

 

10. 9. – 14. 9. Adaptační soustředění prim

Další tradiční akcí našeho gymnázia je adaptační soustředění prim, které probíhá ve spolupráci s lektory projektu Odyssea. Cílem akce je usnadnit studentům vstup do nového prostředí a stmelit nově vzniklý kolektiv.

Jak to letos probíhalo, si můžete přečíst v samostatném článku.

 

12. 9. Exkurze – Veletržní palác

O exkurzi podala krátkou zprávu studentka VII.A: Dne 12. 9. byla naše třída VII.A na exkurzi České moderny ve Veletržním paláci. Na místě byl připraven program, kterým nás provedla slečna Němcová. Během prohlídky jsme se zastavili u několika obrazů, ke kterým nám byly řečeny podrobnější informace navazující na učivo českého jazyka. Ke konci jsme se rozdělili do skupin a srovnávali texty autorů České moderny s obrazy vystavenými v galerii. 

 

14. 9. Exkurze – Náprstkovo muzeum

Třída II.B se účastnila v Náprstkově muzeu výstavy Indiáni.

 

14. – 17 . 9. Adaptační soustředění 1.g

Adaptační soustředění neminulo ani třídu 1.g. Více o jejich zážitcích v samostatném článku.

 

18. 9. Exkurze – Hrdličkovo muzeum

Třída VII.B se účastnila exkurze do Hrdličkova muzea.

 

20. 9. Poprask – volejbal

Vybraní studenti vyšší gymnázia se účastnili volejbalového turnaje Poprask, kde obsadili krásnou druhou příčku. Více v samostatném článku. 

 

20. 9. Českolipský táborák

Jako každý rok i letos proběhl pod záštitou SRPŠ Českolipský táborák. Akce proběhla na hřišti gymnázia. Rodiče i studenti na ní měli možnost neformálně pohovořit s vyučujícími. K dispozici bylo bohaté občerstvení.

 

20. 9. Klub mladého diváka

O klubu mladého diváka promluvila Verča z III.A: S klubem mladého diváka navštěvujeme různá divadelní představení. První za tento školní rok jsme viděli hru Slušný člověk ve Švandově divadle. Moc se nám to líbilo a těším se na další.

 

21. 9. Poprask – volejbal

Volejbalového turnaje Poprask se účastnili i studentky vyššího gymnázia.

 

26. 9.

Ve středu 26. 9. se vybraní studenti vyššího gymnázia účastnili turnaje Poprask, tentokrát v minifotbale. Třída 3.g se účastnila exkurze do Hrdličkova muzea. A Studenti VII.A navštívili Českou národní banku.